swój-obcy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) zało, bo jednak przekazało, wizję imaginacyjną swojego miasta? Narrator Chwina i Huellego przecież nie układa sobie ze strzępów rozmów, zasłyszanych opowieści, nielicznych i wyjątkowo dyskretnych, obrazu miasta ojca. On dochodzi do wewnętrznego odczucia nieznanego sobie miejsca, podlegając temu samemu rytmowi, który określa jego świadomość podczas procesu poznawania swojego-obcego miasta. Jeśli poznało się już własne miejsce urodzenia, akt świadomości jakby wysnuwa wyobrażenia tamtego, nieznanego miasta. Prześledźmy ów proces świadomości...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kresy - Kresy (Lublin)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.