tępienie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) żdżenie dalsze niemożliwe. Przebudowano więc gmach organizacyi na szczeblach wyższych i niższych stolicy; zalecano to samo czynić na prowincyi; pisał i wysyłał o tern dyktator nie jeden obszerny list, niejedno surowe napomnienie: biegły do województw i powstańczych obozów instrukcye nakazujące tępienie wszelkich nieposłuszeństw, wszelkiej niekarności, tembardziej intryg na szerszą skalę obmyślanych, bądź pod egidą Mierosławskiego, bądź pod hasłami opozycyi z poza kordonu z cicha intrygującej... »Z wszelkimi intrygan...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dubiecki, Maryan 1907. Romuald Traugutt i jego dyktatura podczas powstania styczniowego 1863-1864, wyd. drugie powiększ., Kraków : G. Gebethner i Sp.
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.