towarzysz-członek

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Taki był ówczesny sposób myślenia. Wszędzie dopatrywano się dywersji politycznej i spisków. Oto jeszcze jeden przykład ówczesnego myślenia. Autor artykułu Klika zdrajców i prowokatorów twierdził: „Proces Laszlo Rajka stanowi cios dla planów imperializmu amerykańskiego w Europie środkowej i wschodniej, ale zarazem jest oskarżeniem dla tych ogniw lub poszczególnych towarzyszy-członków partii komunistycznych i robotniczych, którzy dotąd nie uzmysławiali sobie lub w niedostatecznej mierze doceniali międzynarodowy charakter spisku titowskiego. Agenci Tito i jego mocodawców: Laszlo Rajka na Wę...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dymek, Benon 1989. PZPR 1948 - 1954, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.