wewnątrzredakcyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ideowo-artystyczną ewolucję pisma dostrzegali już współcześni obserwatorzy, i to zarówno z kręgów konserwatywnych, jak i postępowych. Głośny rozłam triumwiratu redakcyjnego był oczywistym dowodem rozbieżności ideowych, choć oficjalnie koła nieprzyjaciół usiłowały początkowo interpretować nieporozumienia wewnątrzredakcyjne jako nieetyczną rozgrywkę personalną Woykowskiego. Kierunek ewolucji „Tygodnika” określił trafnie „Przegląd Naukowy”, mimo że ze względów cenzuralnych musiał posługiwać się ogólnikami: t Pismo literackie, od roku 1838 wychodzące, jest, jako i było, najlepszym z pism czasowych polskich; w latach 1838 i 1839 było bezbarwnym, 87 Rozdział piąty...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zakrzewski, Bogdan 1964. „Tygodnik Literacki” 1838-1845. Zarys monograficzny, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.