wewnętrzno-państwowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) szości narodowych ośrodków niepokoju politycznego w Europie. Kto zdawał sobie dokładnie sprawę z odmienności struktury różnych mniejszości narodowych, odmienności ich położenia w różnych państwach, będącego często rezultatem długich oraz skomplikowanych sporów i procesów dziejowych czy etnicznych, ten nie mógł uwierzyć, aby te zupełnie różne i odmienne zagadnienia, w rezultacie wewnętrzno-państwowe, ‘dały się podciągnąć pod jakiś ogólny szemat, choćby on miał nosić miano międzynarodowego problemu mniejszościowego. Kto chciał zgody z państwem, a nie ustawicznego z niem procesu przed sądem genewskim, ten nie mógł się domagać, aby uznano go za równoznaczny z państwem subjekt prawa międzynarodowego. Kto pragnęł tej zgody, ten świadomie czy nieświadomie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SNarod - Sprawy Narodowościowe (War­sza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.