wkrzański

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W Brandenburgii dom ten różnicuje się na trzy typy. Typem pierwszym, bardzo zbliżonym do domu pyrzyckiego, jest dom przedstawiony na ryc. 253. Podział posiada poprzeczny tak jak i tamten dom, lecz bez czarnej kuchni, a charakteryzują go zawsze występujące podcienia. Zasięg jego dochodzi pod sam Berlin, od którego południkową linią dochodzi na północ, do południowej części marchii wkrzańskiej, obejmując w całości dawne księstwo Barnim. Południową jego granicę stanowi linia Warty po Berlin, gdzie zaczyna się zasięg szeroko-frontowego, drewnianego domu dolno-łużyckiego...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
OchrZab - Ochrona Zabytków (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.