wychowawczo-polityczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) republikach. Prelegent wypowiada szereg krytycznych uwag, skierowanych w pierwszym rzędzie pod adresem instancyj alpinistycznych Wszechzwiązkowego komitetu i Związków Zawodowych, sprowadzających się do stwierdzenia braku ogólnej i jednolitej metodyki szkolenia, braku pełnowartościowych pomocy naukowych, tudzież, — co jeszcze jest ważniejsze, wychowawczo-polityczna strona pracy nierzadko sprowadza się li tylko do wewnętrznych zajęć (lekcje, czytanki, pogadanki), zamiast być organiczną częścią całego procesu szkolenia, całego przygotowania...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierchy - Wierchy (Kraków ; Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.