wykot

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) sięcy nic zupełnie się nie dzieje. Pęcherzyk — składający się u kuny z około 300—400 komórek, u łasicy 150, u borsuka 50 — którego średnica wynosi niecały milimetr, rozpoczyna dalszy rozwój (dalsze podziały) dopiero w końcu stycznia, po dalszym zaś miesiącu następuje jego implantacja, czyli przytwierdzenie się do ścianek macicy. Od tej pory rozwój posuwa się już bardzo szybko. i zwykle w marcu — kwietniu następują wykoty. A zatem właściwy rozwój zarodka trwa zaledwie mniej więcej 50 dni, reszta zaś czasu przypada na długotrwały zastój, o którego przyczynach trudno dziś jeszcze coś konkretnego powiedzieć...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Woliński, Zbigniew 1954. Poznajemy nasze zwierzęta, Warszawa : Wiedza Powszechna
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.