wzmiankowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Marek, wedle tradycji kościelnej, historycznie zdaje się ścisłej, pisał Ewangelię około 64 roku, niedługo przed, albo zaraz po śmierci Piotra, a w każdym razie nie później niż w roku 70, bowiem w „apokalipsie“ Marka koniec świata wciąż jeszcze zbiega się ze zburzeniem świątyni. Również zgodnie z tradycją kościelną, pisał zapewne w Rzymie, wnosząc z licznych łacińskich słów, a również wzmiankowania Aleksandra i Rufa, synów Szymona Cyrenejczyka, mieszkających wówczas w Rzymie i dobrze znanych tamtejszej gminie (Rzym., 16, 13). Ale jeszcze bardziej prawdopodobne jest,...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Mereżkowski, Dymitr 1937. Jezus nieznany, przeł. J. Horzelski, Warszawa : Powszechna Spółka Wydawnicza „Płomień”
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.