zaapelować

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) HERBURT (hucznie): Nierozumu jego przyczynę w tumultach rozpasanej wdowy Ostrogsldej kładę i w starosty Opalińskiego adherentach, w podpalania szale! Sądu nad nimi i kaźni domafam się. 1 jeśli u Oświeconego i tuszę światłego 'rybunału jej nie znajdę, zaapeluję do śmiałego impulsu wszystkich braci szlachty!... Herburt jeden sprawiedliwość Polszczę dał, Herburt syn sprawiedliwości od swoich się domaga!...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Nowaczyński, Adolf 1909. Smocze gniazdo Albo wybawienie dyabła z szlacheckiej opressyi. Dramat z czasów Zygmuntowskich, wyd. 2 przejrz. i popraw., Warszawa : G. Centnerszwer i Sp.
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
czasownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.