zachodnio-internacjonalistyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 5. 	Trybuna Ludu z 1 stycznia 1971. Pozytywna ocena Gierka była wówczas stosunkowo powszechna. Ewa Wacowska, emigracyjna dziennikarka pisała: „O Gierku mówi się, że jest typem zachodniego technokraty-menadżera. Jego pozytywne śląskie doświadczenia porównuje się z opłakanymi stosunkami w reszcie kraju. Przypisuje mu się powściągliwość wobec Moskwy i — vice versa — nieufność lokatorów Kremla. Jego zapatrywania określa się jako zachodnio-internacjonalistyczne, w odróżnieniu od „nacjonalistycznych” i „moskiewskich”, którym hołdują pewne grupy w partii...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Korybutowicz, Zygmunt 1983. Grudzień 1970, Paryż : Instytut Literacki
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo