zagłuszeniowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) szej decyzji w sprawie zaniechania zagłuszeń. „Jako pracownicy radiowi stwierdzano w uchwale - uważamy stosowanie jakichkolwiek mechanicznych środków wobec innych poglądów, nie wyłączając wrogich, za niewłaściwą metodę propagandy”. Nazajutrz, 31 października, ta sama rozgłośnia krakowska nadała wiadomość, że „poczynając od dnia dzisiejszego przestały działać stacje zagłuszeniowe w Krakowie”19. Robotnicy nadajników zagłuszających zajęli stanowisko solidarne z opinią publiczną województwa krakowskiego i postanowili, że nie będą wykorzystywali swych urządzeń do zagłuszania obcych programów radiowych. Pracownicy rozgłośni krakowskiej wezwali robotników stacji zagłuszających w całym kraju, by poszli za ich przykładem20...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Nowak-Jeziorański, Jan 2000. Wojna w eterze, wyd. 2, Kraków : Znak
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.