zatonięcie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) wał się, a uzupełnienie trudnem było. Wytwarzały się w ten sposób niejako szczeliny, niczem niezajJełnione, przez które mogły się do nawy, wciąż zagrożonej, wciskać fale opozycyi i dzień zupełnego zatonięcia zbliżał się z dziwną szybkością, acz nie dostrzegała tego podobno załoga statku. Z Rządu Nar. występowały niektóre osobistości, których rozsyłano na różne zagrożone posterunki prac powstańczych, gdzie potrzebę uczuwano ludzi największego zaufania, a więc, jak widzieliśmy już, Awejde do Wilna podążył, Wład. Gołemberski...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dubiecki, Maryan 1907. Romuald Traugutt i jego dyktatura podczas powstania styczniowego 1863-1864, wyd. drugie powiększ., Kraków : G. Gebethner i Sp.
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.