zgrzewalnia

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Zakłady przemysłowe Hale do pracy lekkiej 15 Hale do pracy ciężkiej 12 Sale do pracy w pozycji siedzącej (szwabię itp.) 18 Odlewnie 10*) Kuźnie, hartownie 5*) Spawalnie i zgrzewalnie 10*) Hale sprężarek, siłownie 10 Maszynownie chłodni 12 Warsztaty precyzyjne 18 Narzędziownie 18 Wzorcownie i izby pomiarów precyzyjnych 20 Stolarnie i modelarnie 20 Malamie (malowanie ręczne olejne) 25 Lakiernie (lakierowanie natryskowe) 18 Galwanizernie 16 Pomieszczenia produkcyjne w przemyśle włókienniczym wg normy PN-55/B-2430*) Magazyny surowców tytoniowych 6 Magazyny podręczne przyrządzalni tytoniu 16 Sale do komorowego nawilżania tytoniu 20 Sale do wannowego nawilżania tytoniu 23 Sale do przyrządzania tytoniu (krajanie, mieszanie) 22 Sale do wyrobu i sale do pakowania papierosów 20 Sale do suszenia papierosów 28 Magazyny gotowych wyrobów tytoniowych 6 Składy gumy 6 Biura fabryczne, kreślarnie 18 Laboratoria 20 Jadabie i palarnie 16 Świetlice 18 Ustępy ogóbe 16...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Makarewicz, Bohdan 1964. Popularny poradnik BHP, Warszawa : Wyd. Związkowe
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.