zmrocze

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) * [Śledzą nas... Okradają z ścieżek i ustroni] 89 0 * * [Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze] 89 * * * [Hasło nasze ma dla nas swe dzieje tajemne] 90 * • * [Zazdrość moja bezsilnie po łożu się miota] 90 * * * [Z dłońmi tak splecionymi, jakbyś klęcząc, spała] . . 91 * * * [Wyszło z boru ślepawe, zjesieniałe zmrocze] ... 91 0*0 [Czasami mojej ślepej posłuszny ochocie] 92 * * * [Ty pierwej mgły dosięgasz, ja za tobą w ślady] ... 93 * * * [Zazdrośnicy daremnie chcą pochlebić pierwsi] ... 93 0*0 [Zmienionaż po rozłące? O, nie, niezmieniona!] ... 94...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Leśmian, Bolesław 1974. Poezje wybrane, Wrocław etc. : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.