zrejterowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) usposobienia na Litwie u samychże Moskali dostawała. Ona była punktem komunikacyjnym z Warszawą, na zewnątrz i wewnątrz kraju, tak przy początkowych przygotowaniach do powstania, jak i później, po nikczemnym upadku Giełguda i zrejterowaniu do Prus jego oddziałów, z naczelnikami ich kryjącymi się po lasach, o czym tyle razy się przekonałem przez osobiste z nią stosunki. Ale najpiękniejszym, podług mnie, dowodem jej nieograniczonego poświęcenia się dla publicznego dobra była jej szlachetna postawa wobec rannych, pozostałych w Bielewiczach po zupełnym upadku powstań...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Golejewski, Henryk 1971. Pamiętnik. 1-2, Kraków : Wyd. Literackie
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.