zsubiektywizowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nie „rzeczywistym”. Kiedy indziej znów jesteśmy świadkami łączenia różnych perspektyw narracyjnych, nieustannego przenoszenia narracji od bohaterów do opowiadającego, a w związku z tym jej generalnego zsubiektywizowania. Eksperymentom kompozycyjnym towarzyszą z kolei różne eksperymenty językowe, polegające przede wszystkim na rozbijaniu ustalonych norm składni i na podporządkowywaniu budowy syntaktycznej automatyzmowi skojarzeń, rzadziej zaś — na rozmaitych poszukiwaniach słowotwórczych (np. w powieści Andrzeja Bonarskiego Pojednanie)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
RLit - Rocznik Literacki (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.