zwekslowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Naogół nie docenia się roli, jaką gra tematyka w ocenie twórczości każdego pisarza. Zarówno krytyka w szerszym znaczeniu tego słowa — czyli sfery czytelnicze — jak i krytyka w sensie ściślejszym, krytyka właściwa, potyka się o tę sprawę. Pierwsza częściej, druga rzadziej — to prawda, mała jednak z tego pociecha. Ważną jest sama możliwość takich potknięć, możliwość zwekslowania czyjejś twórczości na niewłaściwe tory. Temat może się okazać ścieżką prowadzącą w dziedzinę pozaliteracką — szlakiem przemytu. Gdyby istniała krytyka poznania literac...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kubacki, Wacław 1948. Krytyk i twórca, Łódź : Wyd. W. Bąka
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.