łotr-terrorysta

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Lenin otrzymał list towarzysza Stalina, będąc ciężko ranny. Cała wściekłość i nienawiść imperialistów i obalonych przez rewolucję klas wyzyskujących skupiała się na Leninie. Kontrrewolucjoniści przygotowywali na szeroką skalę spisek, którego naczelnym zadaniem było zamordowanie Lenina. Rozbestwieni łotrzy-terroryści śledzili na każdym kroku Lenina, czyhali nań. 30 sierpnia roku 1918 Lenin przemawiał do robotników dzielnicy basmańskiej i pojechał potem do dzielnicy zamoskworieckiej, do fabryki Michelsona (obecnie fabryka im. Włodzimierza Iljicza)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Lenin 1949. Lenin Włodzimierz Iljicz. Krótki zarys życia i działalności, Warszawa : Książka i Wiedza
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.