filozofka-heglistka

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) przez pisarstwo. Do wybitniejszych należały: Walentyna Trojanowska, późniejsza Horoszkiewieżowa, autorka prac dla dzieci, współredaktorka warszawskiej „Zorzy” pisma młodemu wiekowi poświęconego, potem we Lwowie organizatorka kryptoperiodyku pt. „Dzwonek”, Eleonora z Gagatkiewiczów Ziemięcka, znana filozofka-heglistka, publicystka, redaktorka i wydawca „Pielgrzyma”, Józefa Prusiecka, literatka, nauczycielka, Józefa Komocka, o zainteresowaniach filozoficznych, nauczycielka, autorka gramatyki, Julia Janiszewska, literatka i nauczycielka...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kaniowska-Lewańska, Izabela 1986. Stanisław Jachowicz. Życie, twórczość i działalność, Warszawa : Nasza Księgarnia
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.