uskokowo

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) obszar ten byt podporzqdkowany Chinom (chin. groby w Nghi Ve, Bac Ninh, Lim, Vinh Yen i in. z wyrobami rzemiosla artyst.). Od ok. VII w. kwitla w Srodk. Wietnamie kultura Czamöw. Reprezentuja j^ ceglane äwitjtynie wiezowe typu kalan, o wysmuktych proporcjach, opilastrowane, zwienezone uskokowo miniaturowymi replikami Swi^tyn i zdobione ptomienistymi w ksztalcie sterczynami oraz plaskorzezbami ornamentalnymi i figuralnymi w kamieniu; ruiny ich zachowaly sie w Mi Son (äwiqtynia BhadreSwary z X w. i in.), Binh Dinh i Phan Rang (swi^tynia Po Klaung Garai z XIV w. i in.)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
WEP PWN 1962-1970. Wielka encyklopedia powszechna PWN. T. 1-13, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przysłówek

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.